5 kroków do oazy dobrego samopoczucia

dobre samopoczucie

Najpóźniej, gdy zaczynamy wiosenne porządki, często odczuwamy potrzebę przebudowy własnego domu. W tym przewodniku chcielibyśmy wyjaśnić, że niekoniecznie trzeba remontować cały dom i kupować wszystko nowe. Możesz osiągnąć wspaniałe rzeczy przy niewielkim budżecie.

Pokażemy Ci, jak możesz zrobić między innymi następujące rzeczy:

Użyj kolorów i tekstyliów, aby uzyskać więcej przytulności
Przekształcić swój salon w miejską dżunglę
Zostaw swój osobisty ślad
Jeśli jesteś gotowy na zmiany i kreatywne pomysły, zacznijmy od przebudowy.

Wykorzystaj moc koloru


Żadne inne narzędzie nie pozwala na wprowadzenie zmian tak szybko i niedrogo, jak nowy kolor ścian. Ma to również wielką zaletę: dzięki dobrze przemyślanemu kolorowi możesz pozytywnie wpłynąć na swój nastrój, a tym samym na ogólną harmonię w domu.

Jeśli jednak zmieszasz zbyt wiele kolorów, może to łatwo wyglądać chaotycznie. Dlatego też należy wybierać maksymalnie dwa kolory tematyczne, które przewijają się przez pokój lub cały dom. Ogólnie rzecz biorąc, jasne kolory, takie jak biały, kremowy i pastelowe odcienie sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe, dlatego są idealne zwłaszcza do małych pomieszczeń. Wydają się również bardziej zachęcające i nie przytłaczają jak ciemne kolory.

Jeśli chcesz wprowadzić letnią świeżość i ciepło do swojego domu, to mocny żółty i pomarańczowy są idealne – szczególnie w części dziennej. Ponieważ mają one działanie pobudzające, warto zdecydować się na uspokajające kolory, takie jak jasnoniebieski lub trzcinowy zielony w sypialni. Te ostatnie niezwykle elegancko prezentują się również w łazience i kuchni.

Lubisz, gdy jest kolorowo? W takim razie postaw na akcenty w postaci fototapety lub wzorzystej tapety. Naklejki na płytki wyglądają szczególnie elegancko na płytkach kuchennych i łazienkowych i są niedrogą alternatywą dla prawdziwych płytek.

Tekstylia tworzą przytulną atmosferę


Łatwym sposobem na wprowadzenie większej przytulności do domu jest użycie tekstyliów. Umieść wygodne poduszki w różnych kształtach i pasujących kolorach na sofie, udekoruj ją sztucznym futrem lub przytulnym kocem i umieść duży dywan w salonie. Upewnij się, że przynajmniej wszystkie przednie nogi otaczających mebli można umieścić na dywanie. Bieżnik pod stołem w jadalni powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić wysunięte krzesła.

Nawet jeśli używasz rolet w oknach, zalecamy również montaż długich zasłon. Miękka, lejąca się tkanina emanuje przytulnością i harmonizuje z innymi elementami dekoracyjnymi. Upewnij się, że masz dobrą mieszankę materiałów na swoje meble. Jeśli używasz wielu drewnianych mebli, ożyw je na przykład tapicerowanym fotelem. W jaskrawym kolorze stanowi również świetny element dekoracyjny we wnętrzu.

Rośliny dla świeżego powietrza i relaksu


Spędzasz dużo czasu pracując w domu? Dobre powietrze w pomieszczeniach ma kluczowe znaczenie dla produktywności. Pomagają w tym rośliny, które oczyszczają powietrze z CO2 i dostarczają mu świeżego tlenu dzięki fotosyntezie. Ale to nie wszystko: udowodniono, że zielony kolor ma uspokajający wpływ na umysł, dzięki czemu jesteś mniej zestresowany.

Dlaczego więc nie wykorzystać obu korzyści i nie przekształcić swojego domu w małą miejską dżunglę? Połącz różne rośliny doniczkowe, stojące i wiszące i umieść je na parapecie, biurku, półce lub drabince. Jeśli nie posiadasz oddzielnego gabinetu lub część dzienna i sypialna znajdują się w tym samym pomieszczeniu, duże rośliny doniczkowe mogą również służyć jako estetyczne przegrody.

dobre samopoczucie

Używaj źródeł światła selektywnie


Światło dzienne i sztuczne są niezbędne do utrzymania dobrego nastroju i zapobiegania zasypianiu. Wiele lamp jest niezbędnych, zwłaszcza w domach z niewielką liczbą okien lub ograniczonym dostępem do światła dziennego. W ten sposób jesteś niezależny od kaprysów natury, czyli światła dziennego. Pracuj z różnymi projektami lamp: lampy podłogowe są idealne do umieszczenia ulubionego fotela w centrum uwagi. Stolik boczny lub stolik nocny wymaga lampy stołowej. Taśmy LED lub lampki wróżki wklejone w półkę lub szafkę pod telewizor tworzą piękne akcenty i podkreślają meble.

Pozostaw swój osobisty akcent


Bez względu na to, jak bardzo pracujesz nad harmonijnymi kolorami, przytulnymi tkaninami i oświetleniem – ostatecznym akcentem jest Twój osobisty akcent. Zamiast inwestować w gotowe meble i dekoracje, powinieneś umieścić przedmioty, z którymi wiążą się miłe wspomnienia. Może to być stara maszyna do szycia babci Marty, telefon komórkowy z wakacji w Grecji lub piękne znalezisko z pchlego targu.

Jeśli lubisz być kreatywny, możesz namalować własną fototapetę lub uszyć poszewki na poduszki według własnego gustu. Ściana ze zdjęciami ulubionych chwil z przyjaciółmi i rodziną również wygląda świetnie w kolażu z ramek na zdjęcia. Aby uniknąć chaotycznego wyglądu, należy powiesić ramki w tej samej odległości od siebie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top