Zakupy online – jak aktywnie oszczędzać

oszczędzanie pieniędzy

Obecnie inflacja rośnie tak bardzo, że niemal codziennie jesteśmy zaskakiwani nowymi podwyżkami cen. Każda okazja do zaoszczędzenia pieniędzy pomaga. Rabaty są zawsze dostępne, zwłaszcza podczas zakupów online. Jedną z dobrych i stałych opcji jest cashback. A oto jak to działa:

Cashback – co to jest?


Kiedy płacisz za coś w sklepie internetowym, pieniądze są pobierane z Twojego konta. Niestety zazwyczaj nie są one zwracane. Inaczej jest w przypadku cashbacku. W podziękowaniu za zakupy otrzymujesz drobne nagrody, które są przelewane bezpośrednio na Twoje konto. Bonusy oszczędnościowe są dostępne dla tysięcy produktów. Ale dostęp do nich można uzyskać tylko za pośrednictwem dostawców cashback. Możesz robić zakupy w tych samych sklepach, z których normalnie korzystasz. Jedyną różnicą jest to, że musisz kliknąć sklepy internetowe za pośrednictwem strony internetowej dostawcy cashback. W przeciwnym razie nie będziesz mógł skorzystać z bonusowych oszczędności. Zwrotu gotówki nie należy mylić ze zbieraniem punktów. Istnieją bowiem stałe premie za konkretne produkty. Składają się one bezpośrednio z gotówki. Cashback jest jednak możliwy tylko podczas zakupów online.

Dostawcy usług cashback – kim są?


Dostawcy cashback to partnerzy reklamowi sklepów internetowych. Zawierają umowy z setkami, a nawet tysiącami sprzedawców. Jeśli produkt zostanie zakupiony za pośrednictwem dostawcy cashback, sprzedawca otrzymuje niewielką prowizję. Dostawca cashbacku dzieli się tym z danym kupującym. Tworzy to sytuację korzystną dla obu stron. Otrzymujesz niewielką kwotę pieniędzy za korzystanie z platformy cashback przy zakupie online. Wysokość premii zależy od zakupionych produktów i platformy.

oszczędzanie pieniędzy

Na co powinienem zwrócić uwagę w przypadku dostawców cashback?


Niezawodność jest ważna w przypadku cashbacku. Jeśli musisz uiścić opłatę za rejestrację, nie przejmuj się. Program cashback powinien być zawsze bezpłatny. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się u renomowanych dostawców. Wtedy możesz zacząć natychmiast. Niemniej jednak istnieją różnice między platformami cashback.

Każda platforma cashback ma różne sklepy i produkty w swoim programie bonusowym. Jeśli masz ulubiony sklep, powinieneś wybrać tylko dostawcę cashback, który oferuje dla niego rabaty.
Nagrody różnią się wysokością. Często warto porównać różnych dostawców.
Portale cashback ustalają różne kwoty minimalne, aby nagroda bonusowa została przelana na Twoje konto. Powinna być ona jak najniższa. Nie wybieraj platformy, na której najpierw musisz zaoszczędzić 50 € bonusu na wypłatę.
Łączenie cashbacku z kuponami – czy to możliwe?
W przypadku programów rabatowych zwykle obowiązuje następująca zasada: do każdego zakupu można wykorzystać tylko jeden program bonusowy. Niemniej jednak czasami istnieją dodatkowe możliwości oszczędzania dzięki cashbackowi.

Czy masz kupon na zakupy w konkretnym sklepie? Jeśli Twój dostawca usług cashback współpracuje z tym samym sprzedawcą detalicznym, zazwyczaj możesz połączyć te dwie usługi. Najpierw zrealizuj kupon, a następnie zapłać pozostałą kwotę przelewem bankowym. Zazwyczaj otrzymasz również premię za pozostałą kwotę. Dokładne dostępne kombinacje oszczędności można znaleźć na stronach internetowych dostawców cashback. Jeśli korzystasz z programów cashback i łączysz je z kuponami rabatowymi, możesz sprytnie zaoszczędzić.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top