Idealna poranna rutyna

Śniadanie

Jeśli jest jedna rzecz, która sprawia, że różni ludzie bardzo się od siebie różnią, to z pewnością jest to ich poranna rutyna. Jedna osoba radośnie wyskakuje z łóżka po pierwszym dzwonku budzika i nie może się doczekać rozpoczęcia dnia. Z drugiej strony, kolejna osoba ma już całkowicie zużyty przycisk drzemki na budziku.

Dobry początek dnia jest zdecydowanie ważny, jeśli chcesz być produktywny i pozostać w dobrym nastroju do wieczora. Ale każdy musi sam zdecydować, jak wygląda dobry początek.

Wzmacniacz nastroju o poranku


Prawdopodobnie prawie każdy jest w stanie wprawić się w dobry nastrój o poranku. Dla wielu osób, na przykład, przyjemny dreszcz przebiega wzdłuż kręgosłupa, gdy słyszą bulgotanie ekspresu do kawy, a do ich nozdrzy docierają pierwsze aromaty palonej kawy. Po prostu wiesz, że Twoja pierwsza kawa jest już niedaleko i że dostaniesz swoją dawkę kofeiny, która doda Ci energii. Zdecydowanie powinieneś przeznaczyć kilka minut na pierwszą poranną kawę. Nie ma nic gorszego niż wypicie pierwszego łyka kawy podczas spaceru między łazienką a samochodem – i prawdopodobnie poparzenie sobie przy tym języka.

Ludzie mieszkający na wsi z niecierpliwością czekają na otwarcie okien z samego rana i wpuszczenie świeżego powietrza do każdego pomieszczenia. Pozytywnym efektem ubocznym jest to, że dostarcza on również ożywczy tlen bezpośrednio do mózgu, dzięki czemu w mgnieniu oka staniesz się przytomny.

Zdrowe śniadanie


Jeśli chodzi o śniadanie, ludzie różnią się od siebie jak dzień i noc. Podczas gdy niektórzy ludzie po prostu nie mogą nic zjeść rano i rozpoczynają dzień z pustym żołądkiem, inni potrzebują obfitego śniadania i nie mogą się doczekać pierwszego kęsa jeszcze w łóżku.

Oczywiście korzystne jest wzmocnienie się kilkoma składnikami odżywczymi przed wyjściem z domu. Śniadaniowi obżartuchy powinni pomyśleć o drobiazgach, które im to ułatwią. Jeśli naprawdę nie chcesz nic jeść, być może szklanka mleka załatwi sprawę. Aby upewnić się, że naprawdę nie możesz się doczekać, możesz kupić specjalne kubki specjalnie na śniadanie. W końcu o wiele lepiej smakuje na pięknych naczyniach – jak wszyscy wiemy, jemy (i pijemy) oczami.

Mroczna pora roku


Wiele osób ma trudności z porannym rozruchem, szczególnie jesienią i zimą. Kiedy na zewnątrz jest jeszcze ciemno, chce się po prostu przewrócić i ponownie wtulić w koc.
W ciemniejszych porach roku szczególnie ważne jest znalezienie porannych rutynowych czynności, które pomogą Ci rozpocząć dzień. Można na przykład postawić świecę na stole śniadaniowym. Światło świec natychmiast tworzy przytulną i spokojną atmosferę. Być może będziesz w stanie przenieść odrobinę tej przytulnej atmosfery do swojego dnia.

Jeśli nic z tego nie pomaga, powinieneś sprawdzić, czy możesz mieć niedobór witaminy D. Ponieważ jesienią i zimą organizm nie jest w stanie zebrać zbyt wiele światła słonecznego, może to szybko doprowadzić do niedoboru.

Kawa

Rozpocznij dzień z poczuciem osiągnięć


Innym sposobem na produktywne rozpoczęcie dnia w dobrym nastroju jest zapewnienie sobie małego poczucia osiągnięcia z samego rana. Nie musi to być nic wielkiego, ale zdecydowanie powinno to być coś, co faktycznie można osiągnąć. Na przykład, możesz pościelić łóżko zaraz po wstaniu z łóżka.

Nasz wniosek


Każdy może nauczyć się porannej rutyny – nawet największy poranny maruda. Ważne jest, aby naprawdę zwracać uwagę na szczegóły. Łatwiej jest wstać rano z łóżka i udać się do kuchni, jeśli wiesz, że czeka tam na ciebie przytulne miejsce. Jeśli jednak czekają tam na nas brudne naczynia z poprzedniego dnia, które trzeba jeszcze wstępnie opłukać i włożyć do zmywarki, tym bardziej kuszące jest pozostanie w łóżku.
Przygotuj więc wszystko wieczorem, abyś mógł wstać wypoczęty – zauważysz różnicę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top