Wkrętarka akumulatorowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

wkrętarka akumulatorowa

Wkrętarka akumulatorowa jest idealnym uzupełnieniem wkrętarki i bardzo praktyczna podczas montażu zestawów meblowych. Wszystkie urządzenia w teście wkrętarek akumulatorowych od Werkzeug-abc.de pozwalają na zmianę przystawek i używanie ich z różnymi końcówkami, płaskimi, gwiazdkowymi lub Torx.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie wkrętarki akumulatorowej?


Na rynku dostępna jest szeroka gama wkrętarek akumulatorowych do wszystkich rodzajów prac, co oznacza rozwiązanie dla każdej potrzeby klienta, ale jednocześnie trudność w wyborze modelu, który najlepiej mu odpowiada.

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest budżet, jaki można przeznaczyć na zakup. Na tej podstawie wybierzesz najlepszą opcję w ramach dostępnych pieniędzy.

Rodzaj materiału (drewno, metal, cegła, mur, beton itp.) oraz częstotliwość użytkowania (do konkretnego układu, do kilku lub jako narzędzie do pracy ciągłej) będą determinować wybór wiertarki.

Wiertarki zasilane sieciowo są zalecane do twardszych materiałów ze względu na ich wyższą moc. W przypadku prac wymagających mniejszej mocy i częstszego użytkowania preferowane są jednak wiertarko-wkrętarki akumulatorowe. Wynika to z faktu, że akumulator ma tendencję do rozładowywania się, gdy narzędzie nie jest używane. W związku z tym może być konieczne tracenie czasu na ładowanie, gdy konieczne jest jego użycie.

Jednak w przypadku najtwardszych materiałów, takich jak beton, płyty lub podłogi, najlepiej nadają się młoty udarowo-obrotowe, które mają moc i siłę uderzenia wymaganą do tego typu wiercenia.

Rodzaj pracy?


Wybór wkrętarki akumulatorowej często zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Również w tym przypadku zastosowanie mają specjalne cechy wkrętarki akumulatorowej, o których należy pamiętać przy wyborze wiertarki.

Wkrętarki akumulatorowe to zazwyczaj lekkie narzędzia, ale mogą być również używane w warsztatach elektrycznych. Ze względu na swoją moc, wkrętarki akumulatorowe są używane głównie do cięższych prac o wyższej częstotliwości.

wkrętarka akumulatorowa

Prędkość wkrętarki akumulatorowej


Jeśli potrzebujesz większej kontroli podczas wkręcania, lepiej wybrać wkrętarkę akumulatorową o niższej prędkości obrotowej. W przypadku wkrętarek do płyt kartonowo-gipsowych i innych zastosowań, zarówno bezprzewodowych, jak i przewodowych, prędkości obrotowe silników wahają się od 2500 do ponad 5000 obrotów na minutę.

Chociaż jest to już powszechna cecha wszystkich tych narzędzi, należy sprawdzić, czy wszystkie silniki są odwracalne, aby umożliwić usunięcie źle wkręconej lub ustawionej pod kątem śruby.

Na przykład podczas montażu płyt kartonowo-gipsowych, płyt cementowych, desek tarasowych, płyt gipsowo-kartonowych, podkładów podłogowych, wykładzin i różnego rodzaju podłóg wygodnie jest szukać pistoletów wkrętakowych. Jeśli nasze potrzeby wymagają dużej ilości wkrętów, idealnie sprawdzi się pistolet wkrętakowy z automatycznym podajnikiem, który pozwala na szybkie umieszczenie całej serii wkrętów.

Z drugiej strony, jeśli pracujemy w ciasnych przestrzeniach, przegub wkrętarek akumulatorowych może ułatwić pracę tam, gdzie tradycyjne wkrętarki ręczne nie będą działać. Ten przegubowy uchwyt może również zmniejszyć zmęczenie, zwłaszcza gdy śruby muszą być umieszczone poziomo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top